Lean mokymai

Kas yra Lean?

Lean – tai sisteminis požiūris, apie tai, kaip sukurti daugiau vertės vartotojui, naudojant mažiau resursų ar išteklių (pašalinant nenašias vietas veiklos procese).

Kaip tinkamai pasiruošti LEAN diegimui?

Lean yra požiūris į veiklos valdymą ir efektyvumo siekimą. Lean sistema yra itin populiari dėl savo praktiškumo ir gaunamų rezultatų. Tačiau atsitinka taip, jog įmonėje įdiegus Lean, nesulaukiate norimų rezultatų. Dėl kokių priežasčių tai įvyksta?

Dažniausiai to priežastis – noras diegti Lean ar veikti pagal Lean filosofiją lokaliai. Tuo tarpu pokytis organizacijoje turi būti paremtas įmonės strategija ir atliepti organizacijos lūkesčius. Efektyvus įmonės valdymas, naudojant teisingai parinktus ir įmonei pritaikytus LEAN įrankius ir vadybos ciklą, leidžia pasiekti didžiausią vertę (kliento atžvilgiu) naudojant mažiausiai išteklių (resursų).

Lean ir veiklos efektyvumo mokymų nauda

Consulting Bees parengti Lean mokymai – tai konkreti ir aiški informacija, kuri padės mokymų dalyviams suprasti Lean filosofiją ir kaip ją pritaikyti kasdieninėje veikloje, siekiant dirbti efektyviai ir nuolat tobulėti.

Žinios

Gausite praktinių žinių apie Lean metodus ir suprasite, kurie tinka būtent jūsų verslui.

Sužinosite, kaip atpažinti ir šalinti vertės nekuriančius darbus, kiekviename žingsnyje gerinti kliento patirtį ir standartizuoti procesą.

Įgūdžiai

Turėsite įgūdį LEAN įrankius pritaikyti ir naudoti kasdieniam valdymui, tvarkos palaikymui, problemų sprendimui, atsargų valdymui.

Praktinių užduočių metu mokysitės girdėti savo kolegas, būti „empatiškais“. Tai formuoja komandinio darbo įgūdžius.

Kompetencija

Mokėsite didinti jūsų proceso (tiek gamybinio, tiek paslaugų suteikimo) kokybę bei sumažinti broko, klaidų ir perdarymų.

Didinsite savo komandos pasitenkinimą. Mokėsite įtraukti tiek vadovus, tiek komandos narius į nuolatinį veiklos tobulinimą, taip gerinant darbo patirtį.

NaudA Organizacijai

Nuosekliai gerinsite savo kliento patirtį, kadangi kiekvienas LEAN metodas leidžia į įmonės veiklą pažiūrėti iš kliento perspektyvos.

Savo veikloje darbuotojai atpažins ir šalins vertės nekuriančias veiklas. Tokiu būdu mažinsite organizacijos vidinius kaštus ir didinsite pelningumą.

Lean ir veiklos efektyvumo mokymų programa

1. Koks turi būti požiūris į Lean, kad jis kurtų vertę organizacijai?

 • Lean istorija ir filosofija.
 • Kodėl nereikia „diegti Lean“ ir kaip teisingai jį pritaikyti būtent jūsų įmonei?
 • Kaip atpažinti ir šalinti vertės nekuriančias veiklas?
 • Kokia kliento rolė Lean filosofijoje?
 • Kokia darbuotojo rolė Lean filosofijoje?

2. Kokie Lean įrankiai yra universalūs ir tinka visiems?

 • 5S (tvarka darbo vietoje).
 • Kaizen (patobulinimai).
 • Asaichi (kasdieniai susirinkimai prie baltų lentų).
 • Gemba (tikrojo darbo stebėjimas).
 • Standartizuotas darbas.

3. Kokie yra papildomi LEAN įrankiai?

 • PDCA (struktūruotas problemų sprendimas).
 • JIT (Just-In-Time – gamybos principas „pačiu laiku“).
 • Kanban (sandėlio/gamybos valdymas).
 • Kiti LEAN įrankiai.
Susiję mokymai

Lean yra apie tai kaip veikti efektyviai su mažiau resursų. Kartais organizacijose atsitinka taip, jog diegiamos kelios efektyvumo praktikos ir jos neretai sukelia chaosą. Kaip to išvengti ir suvaldyti: Efektyvumo praktikų valdymas. Dar viena svarbi Lean dalis – nuolatinis tobulinimas, kuris leidžia organizacijoms augti. Kaip sukurti kažką naujo ir inovatyvaus? – Rekomenduojame Hakatono organizavimo mokymus.

Išmintingas valdymas pasitelkiant skirtingas efektyvumo praktikas. Ar tai kas tinka vienai įmonei, tinka ir kitai? Efektyvumo praktikų valdymo mokymai. Consulting Bees
Efektyvumo praktikų valdymas
Trūkstamos detalės radimas į įdėjimas į dėlionę. Hakatono organizavimo mokymai. Consulting Bees
Kaip organizuoti Hakatoną?
Turite klausimų dėl Lean ir veiklos efektyvumo mokymų?